Wolna Strefa

II kolejka rozgrywek LWS w Pierzchnicy

Opublikowano: 22.07.2016

W środę 13 lipca 2016 r. na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Pierzchnicy odbyły się rozgrywki w piłkę nożną w ramach dziewiątego sezonu Ligi Wolnych Stref. Gospodarzem tym razem był klub WS Pierzchnica. Mimo deszczowej pogody wszystkie drużyny, które miały rozegrać swoje mecze spotkały się na płycie boiska. Na szczęście pogoda poprawiła się jak na zamówienie a zawodnicy dali z siebie wszystko prezentując wysokie umiejętności sportowe.


Po powitaniu i odprawie rozległ się dźwięk pierwszego gwizdka oznajmiającego rozpoczęcie rozgrywek. Wszystkie mecze sędziował animator sportu z Pierzchnicy Jakub Majewski. O punkty walczyło osiem drużyn, w tym dwie młodsze drużyny a mianowicie: WS Busko – Zdrój, WS Szczaworyż i sześć starszych drużyn: WS Szyszczyce, WS Skrzelczyce, WS Sędziejowice , WS Pierzchnica i WS Przededworze.

Pierwszy mecz rozegrały młodsze drużyny debiutujące w tym roku: Busko – Zdrój : Szczaworyż. Mecz przy silnym wsparciu kibiców obu drużyn zakończył się remisem 1 : 1. Zawodnicy mimo swego młodego wieku wykazali duże umiejętności sportowe.


Na szczególną uwagę zasługuje drużyna z WS Szaniec, która dwukrotnie pokonała przeciwników. Dobrą formę zaprezentowali również zawodnicy drużyny WS Skrzelczyce, którzy pierwszy mecz przegrali z WS Szaniec ale drugi wygrali z WS Pierzchnica. Drużyny WS Przededworze i WS Sędziejowice w tej kolejce rozegrały jeden mecz, który zakończył się zwycięstwem WS Przededworze. Można śmiało stwierdzić, że wszyscy zawodnicy tych drużyn zaprezentowali wysoki poziom umiejętności piłkarskich.

WS Szyszczyce :  WS Szaniec

WS Szaniec : WS Skrzelczyce

WS Pierzchnica : WS Skrzelczyce


WS Sędziejowice : WS PrzededworzeZ kolei chłopcy z WS Szyszczyce i WS Pierzchnica wykazali ogromne zaangażowanie i aspiracje. Niestety obie drużyny pierwszy mecz zremisowały a drugi przegrały. Chłopcy według zapewnień ich opiekunów nie tracą ducha rywalizacji i pasji do piłki nożnej.

WS Szyszczyce : WS PierzchnicaNa zakończenie rozgrywek czekała na zawodników i ich kibiców niespodzianka – ognisko, poczęstunek i kiełbasa z grilla.


Przed nami już dwudziestego lipca w Kielcach na ul. Wrzosowej trzecia kolejka LWS.

Zapisz